Uluslararası Konteyner Taşıma Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Uluslararası konteyner taşıma fiyatları, birçok faktöre göre değişebilir. Bunlar arasında şunlar yer almaktadır:
  1. Gideceği yer: Konteynerin gideceği yere yani varış limanı yada kapı teslim olacaksa (zip) koduna göre fiyat belirlenir. Örneğin, uzak mesafeler için daha yüksek fiyatlar talep edilebilir.
  2. Konteyner tipi: Konteynerlerin tipine göre fiyat belirlenir. Örneğin, standart 20DC/40HC konteynerler daha uygun olacaktır, ancak özel ihtiyaçlar için tasarlanmış FR/OT/Reefer gibi olan konteynerlerin kiralanması daha pahalı olabilir.
  3. Taşınacak yük miktarı: Konteynerlerin içinde taşınacak yük miktarına göre fiyat belirlenir. Örneğin, daha az yük içeren mallar için 20DC konteynerler kullanılır bu konteynere 33m3’e kadar malzeme yüklenebilir ve navlunu daha düşük olacaktır.
  4. Taşınacak yük tipi: Taşınacak yük tipine göre de fiyat belirlenir. Örneğin, daha ağır veya daha hassas yada daha hacimli yükler için daha yüksek navlunlar çıkabilir.
  5. Navlun ücreti: Navlun ücreti, gemi şirketine ödenecek ücrettir ve fiyatlandırmanın en önemli parçasıdır. Navlun ücreti, gemi kapasitesine, rotaya ve sezona göre değişir ve aydan aya güncellenir.
  6. Gümrük vergileri: Gümrük vergileri de fiyatlandırmanın bir parçasıdır ve taşınacak yükün türüne ve değerine göre değişebilir.
  7. Diğer hizmetler: Diğer hizmetler de fiyatı etkileyebilir, örneğin depolama hizmetleri veya yükleme/boşaltma hizmetleri ve tercihe göre yük sigortası gibi.

Bu faktörlerin tümü, uluslararası konteyner taşıma fiyatlarını etkileyebilir ve fiyatı belirlemede önemli rol oynar.

Bizde bu anlamda Isglobal Lojistik Ailesi olarak 20 yıllık tecrübesiyle çalışmalar yapan global şirketlerin çözüm ortağı olan birçok ilki ve başarılara imza atmış bir Türk şirketiyiz. Eğitimli ve dinamik kadrosuyla, kendini sürekli yenileyen ve çağın lojistik akımlarını yakalayabilen firmamız, teknolojiye ayak uydurmayı seven ve en kaliteli ve ekonomik hizmeti sunma anlayışıyla hareket ederek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan firmamıza ve iş ortaklarımıza, bu yüzden güvenebilirsiniz. Bizden her zaman rekabetçi fiyatlar alacaksınız çünkü işimizi ve sizleri önemsiyoruz. İletişim

Sosyal Medyada Paylaş!
Etiketler: Haberler

Daha Fazla Benzer Gönderi

Uluslararası Limanlar ve Taşıma Rotaları

İsglobal Lojistik: Ambarlı Liman’da Değişen Hizmet Anlayışı

İsglobal Lojistik’te Uluslararası Konteyner Nakliyesi

Hizmetlerimiz
Son Yazılar
Whatsapp Destek
1
Scan the code
Merhaba..