Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel Nedir?

Lojistikte, fiziksel dağıtımın bir koludur parsiyel. Parsiyel anlamı bütün olmayan parçalar halinde bir kamyona doldurulabilen ve birbirinden farklı sahiplere sahip ve birbirinden farklı alıcılara parça parça yükler gönderilen bir taşıma sistemidir.

Parsiyel Taşımacılık Nedir?

Parsiyel den anlıyacağımız gibi kelime anlamı bütün olmayan, parçalı anlamına gelmektedir. Nakliye sektöründe komple, parsiyel, proje ve ağır yük nakliyat gibi taşımacılık hizmetlerini sunarız. Aynı varış noktalarında bulunan birbirinden farklı müşterilerin yüklerini, aynı kamyon, kamyonet ve tır ile taşıma lojistiğine parsiyel taşımacılık ya da parça ile taşımacılık ile isimlendiririz. Parsiyel yük taşımacılığında temel amaç, aynı güzergahta taşınması talep edilen yükleri , yük miktarı bütün bir aracı doldurmasa bile aynı araca yüklenerek yük ve taşıma maliyetini ekonomik bir seviyeye düşürme sistemine sahiptir.

Parsiyel Taşımacılık Türleri Nelerdir?

Karayolu: Yaygın olarak kullanılan bir nakliye türüdür. Kara araçları kullanılarak RUT planlamasına uygun şekilde dağıtım yapılır. Yükleme işlemi kapıdan veya depodan yapılır.

Havayolu: Genel olarak parsiyel kargoların taşımaları yapılır. Yükleme işlemi havalimanı veya havaalanında yapılmaktadır. Yurtdışına taşınacak yüklerin gümrüklü olması gerekir.

Deniz yolu: Konteyner ve açık yük olarak taşıma seçeneklerini sunar. Yurtiçi taşıma yöntemlerinde fazla kullanılmaz. Türkiye’de limanlardan gümrüklü olarak gemiler parsiyel yükleri yüklerler.

Demiryolu: Pek tercih edilmeyen bir yöntemdir. Vagonun bir kısmını kiralama ile taşıma maliyeti oluşturulur ve sevkiyatlar bu şekilde gerçekleşir.

Parsiyel Taşımacılığın M3’ü nasıl hesaplanır?

Parsiyel taşımacılığında, yükün ağırlığının hesaplanması çok önemli bir yere sahiptir. Kara yolu taşımacılığının içerisinde yer alan parsiyel taşımacılıkta hesaplamalar, metreküp, ağırlık ve lademetre yani navlun fiyatlandırılmasıdır.

Parsiyel yükün M3 hesaplaması, EN x BOY x YÜKSEKLİK x ADET şeklindedir.

1 m3 = 333 kg

1 ton = 3 m3

1 ldm = 1750 kg’dir.

Hızlı ve Güvenli Taşımacılık İçin İSGLOBAL LOJİSTİK

Türkiye’nin her noktasına nakliye yapılabilen parsiyel taşımacılık, şirketimiz tarafından önemli bir yere sahiptir. Şirketimizin siz değerli müşterilerimizin yüklerini kaliteli, prensipli, titizlik bakımından ve düzenli bir şekilde ulaşmasında öncü şirketlerdendir. Teslim edilmesi gereken yüklerin kısa yollardan zamanında teslimiyet için İSGLOBAL LOJİSTİK şirketimiz tarafından titizlikle hesaplanmaktadır.

Firmamız tarafından sunulan parsiyel taşımacılığın en önemli unsurları güvenirlirlik ve hızlı bir ulaşım olmasıdır. Hizmetten yararlanan firmaların lojistik kalite güvencesi temin etmeleri sağlanmaktadır. Hizmetimizin tüm detaylarına sahip olabilme için şirketimizle irtibara geçmelisiniz.

İletişim Bilgilerimiz;

Şeffaf , kaliteli hizmetin adresi İSGLOBAL LOJİSTİK. Uygun fiyatlar için bizi arayın sizlere en iyi fiyat teklifini sunalım.

Hizmetlerimizden yararlanmak için 7/24 bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yakuplu mah Yakuplu cad No:6 Da:101

BEYLİKDÜZÜ / İSTANBUL

TEL:0212 876 7591

GSM:0530 730 3683

Mail: info@isgloballojistik.com

Mail: isgloballojistik@gmail.com

www.isgloballojistik.com

Sosyal Medyada Paylaş!
Etiketler: Bölgelerimiz, Haberler, Hizmetlerimiz, Konteyner Sorgulama

Daha Fazla Benzer Gönderi

İsglobal Lojistik Konteyner Taşımacılığı 2024

Türkiye-Birleşik Krallık Arası Denizyolu Konteyner Taşımacılığı

Uluslararası Limanlar ve Taşıma Rotaları

Hizmetlerimiz
Son Yazılar
Whatsapp Destek
1
Scan the code
Merhaba..