Lojistik Nedir? – Lojistik Yönetimi Nedir?

Lojistik Nedir?

İlk olarak Askeri alanda kullanılmaya başlayan lojistik günümüzde mal ve hizmet sektöründe kullanılmaya başlanmıştır.

Lojistik; Ürün, hizmet ve insan gibi kaynakların, ihtiyaç duyulan yerde ve istenen zamanda temin edilmesi için bir araç olarak tanımlanabilir. 

Çok geniş kapsamlı bir meslek haline gelen Lojistik; Denizyolu, Karayolu, Havayolu ve Demiryolu taşımacılığı ile ulaşımın genel hatları oluşturmuştur. Buna ek olarak Konteyner Taşımacılığı ve Boru hattı taşımacılığı da yapılmaktadır.

Lojistik, ulaştırmanın yanı sıra depolama, envanter, ambalajlama ve beraberinde birçok hizmeti de sunmaktadır.

 

Lojistik Yönetimi Nedir?

Müşterilerin ihtiyaçlarını hızlı ve doğru bir şekilde karşılamak üzere, üretim ve tüketim noktaları arasında ki, malın, hizmetin ve ya ulaştırılması gereken bilgilerin depolanmalarının doğru, etkin ve verimli planlanmalarını ve bunun uygulanmasını, kontrolünü tedarik zincirinin de bir aşaması olan Lojistik yönetimi sağlamaktadır.

Lojistik yönetimi sayesinde daha zamandan tasarruf sağlanır, karışıklık en aza indirgenir, daha güvenli bir çalışma ortamı oluşturulur.

Müşteri memnuniyetini de kapsayan halka doğru işleyiş sergilendiği takdirde geri dönüşlerin olumlu olmasına da sebebiyet verir.

 

Lojistik Çalışma Alanları

Lojistik mezunu bir insanın çalışma alanı yelpazesi oldukça geniştir. Ağırlıklı olarak özel sektörde iş imkânı olan lojistik sektörünün devlet atamaları da yapılmaktadır. 2 Yıllık Lojistik Yönetimi mezunlarının PTT atamaları, 4 yıllık Lojistik Yönetimi mezunlarının ise gümrük memuru, liselerde lojistik öğretmenliği atamaları KPSS ile yapılmaktadır.

Özel sektörde ise öncelikle nakliye firmalarında, lojistik hizmeti veren özel firmalarda, gemi acenteciliğinde, gümrük müşavirliği firmalarında, antrepolarda, üretim firmalarında vb. alanlarda lojistik mezunları kendilerine iş imkânı yakalayabilirler.

İSGLOBAL LOJİSTİK

Hizmetlerimizden yararlanmak için 7/24 bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yakuplu mah Yakuplu cad No:6 Da:101

BEYLİKDÜZÜ / İSTANBUL

TEL:0212 876 7591

GSM:0530 730 3683

Mail: info@isgloballojistik.com

Mail: isgloballojistik@gmail.com

www.isgloballojistik.com

Sosyal Medyada Paylaş!
Etiketler: Bölgelerimiz, Haberler, Hizmetlerimiz

Daha Fazla Benzer Gönderi

İsglobal Lojistik Konteyner Taşımacılığı 2024

Türkiye-Birleşik Krallık Arası Denizyolu Konteyner Taşımacılığı

Uluslararası Limanlar ve Taşıma Rotaları

Hizmetlerimiz
Son Yazılar
Whatsapp Destek
1
Scan the code
Merhaba..