pree

Lojistik Hizmeti Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Lojistik Hizmeti Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ülkemizde iç ve dış ticaret hareketlenmesi yaşandıkça; lojistik ve taşımacılık faaliyetlerinin de bir hayli artmaya başladığını gözlemlemek mümkündür. Özellikle ülkemizin bir transit konumda yer alması, taşımacılık sektöründe birçok avantaja da sahip olmasını mümkün kılıyor. Taşımacılığın en fazla karayolu kullanılarak yapıldığı ülkemizde; deniz ve havayolu taşımacılığına yönelik talepler de her geçen gün biraz daha artıyor. Firmaların mallarının güvenli bir şekilde istenilen noktaya teslimi noktasında dışarıdan satın alınan hizmet olarak ortaya çıkan lojistik hizmetleri, uluslararası standartlara sahip kurum ve kuruluşlar tarafından müşteri odaklı bir şekilde yapılabiliyor.

Taşıma maliyetlerinin en aza düşürülmesi

Her firma, taşımacılıkla ilgili giderlerin en aza indirilebilmesi için lojistik firmaları arasındaki rekabeti, avantaja dönüştürmeyi hedefliyor. Birkaç firma üzerinden alınan fiyat tekliflerinin değerlendirilerek, en uygun fiyatı veren lojistik firmasının işin tevdi edilmesi hususu, bazı kalite standartlarının da geri planda tutulmasına neden olabiliyor. Taşımacılıkla ilgili yarattığı ticari büyüklükten güç alan firmalar ise, kendi şartnamelerini hazırlamak suretiyle birden fazla firmanın katıldığı ihalelerle yıllık anlaşmalara gidebiliyor. Bu yönde lojistik hizmeti tedarik eden şirketlerin kendi şartnamelerine uymayan firmaların ihaleye katılımlarını önlemesi ve verilen taahhütleri yerine getiremeyen firmaların müeyyideleri de önceden kabul etmesine dayanarak kendisini güvence altına alabiliyor.

Çoğu şirket tarafından ise, lojistik hizmetlerinin temini ihale usulünden çok, sadece fiyat bazlı araştırmalar yapılarak tedarik ediliyor. Lojistik firmasının kalitesi, filosu, sunduğu hizmetin detaylarının incelenmeden satın alınan hizmet sonrasında yaşanabilecek sorunlar karşısında anlaşmazlıklar söz konusu olabiliyor. Ancak ülkemizde kurumsal nitelikte hizmet sunan ve müşteri önceliklerine rehber edinen birçok lojistik şirketi yer alıyor. Bunlardan birisini ifade eden İSGLOBAL Lojistik kurumu; güvenilir, hızlı ve kapsamlı lojistik hizmeti sunan güçlü firmalar arasında bulunuyor.

Güvenilirlik lojistik sektörünün temelidir

İSGLOBAL Lojistik, güvenilirlik esasına kurulan işleyişi sayesinde müşterilerinin mallarının hızlı şekilde transferini gerçekleştiriyor. Müşterilerin en fazla önem verdikleri zamanında teslim kuralı, markamız tarafından da en fazla önemsenen kriter olarak misyonumuzu ifade ediyor. Bu anlamda; hızlı teslimat, malların güvenirliliğinin sağlanması ve en doğru taşıma yöntemlerinin kullanılması İSGLOBAL Lojistik ile mümkün oluyor.

Hizmetlerimizden yararlanmak için 7/24 bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yakuplu mah Yakuplu cad No:6 Da:101

BEYLİKDÜZÜ / İSTANBUL

TEL:0212 876 7591

GSM:0530 730 3683

Mail: [email protected]

Mail: [email protected]

isgloballojistik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*