pree

Konteyner Taşımacılığı Ankara

Konteyner Taşımacılığı

Konteyner Taşımacılığı Yapan Firmalar

Uluslararası ticaretin gelişmesi her geçen gün taşıma modlarının üzerine daha fazla yük binmesine sebep oluyor. Her yıl dünya çapında büyüyen ekonomiler, gelişmekte olan ülkelerde ortaya çıkan satın alma gücü yüksek bir orta sınıf, lüks tüketimin yeni ürün gruplarıyla çeşitlenmesi gibi saymakla bitiremeyeceğimiz etkenler bu yükün artmasına sebep olan yegane faktörlerden.
Denizyolunda yapılan konteyner taşımacılığı ise dünya üzerinde bu yükün büyük bir kısmını taşırken artan dış ticarete karşılık verebilmek için her geçen gün daha da genişliyor. Taşıma kapasitesi yüksek yeni gemilerin inşası, limanlara olan yatırımların artması, ve buralarda elleçlenen konteynerlerin daha hızlı işlem görebilmesi için yapılan ekipman yatırımlarını bu noktada sayabiliriz.

Konteyner taşımacılığı

zamanı genel anlamda 2 tip gemi kullanılır diyebiliriz. Bunların biri Ana Gemi dediğimiz büyük taşıyıcı gemiler, diğeri ise Feeder yani Besleme Gemiler. Her ülkede yer alan limanlar aynı özelliklere sahip olmadığı için her geminin her limana yaklaşmasını bekleyemeyiz. Bu sebeple Dünyadaki büyük limanlardan yola çıkan konteynerler bazı aktarma limanlarında gemi değiştirerek feeder gemilere yüklenir ve varış noktasına ulaşırlar.
Konteyner taşımacılığında direkt ve aktarmalı olmak üzere 2 tip servis kullanılır. Yukarıda da söylediğim gibi yeterli miktarda yük hacmi oluşmayan iki nokta arasında gerçekleşen operasyonlarda konteynerler aktarmalı olarak taşınırken, kapasitenin bir gemiyi doldurabildiği durumlarda ise direkt seferler gerçekleştirilir. Tabi ki bu hattın devamlılığını sürdürebilmesi için de var olan kapasitenin azalmadan devam etmesi gerekir.

Türkiye geneli hizmet gösteren İSGLOBAL LOJİSTİK FİRMASI birden çok firma ile çalışıp halen de çalışmakta olup tecrübesi yüksek yurt içi konteyner nakliyesi, konteyner taşımacılık,  yurt içi nakliye hizmeti vermekteyiz.

Ankara bölgesi konteyner taşımacılığı firması

olarak Konteyner taşımacılığında sahibi olduğumuz  C2 belgesine listelerimize kayıtlı ve sigortalı olan öz mal araçlarımız ile UND global teminatı mevcut gümrüklü saha için her konuda ve tüm yurt genelinde konteyner nakliyesi, konteyner taşımacılığı, ağır nakliye işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Konteyner Nakliye firması olarak hızlı, güvenilir,  yenilikçi ekibimizle kaliteli hizmet vermekteyiz.
İSGLOBAL LOJİSTİK FİRMASI olarak Türkiye’nin tüm limanlarına

Konteyner Taşımacılığı Hizmetleri 

vermekteyiz.

Hizmet Verdiğimiz Limanlar :

Mersin Limanı
Ambarlı Limanı
Bandırma Limanı
İskenderun Limanı
Samsun Limanı
İzmir Limanı
Derince Limanı
Trabzon Limanı
Haydarpaşa Limanı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*