Karayolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Karayolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Ülkemizin karayolu yatırımlarının artmasına bağlı olarak, karayolu taşımacılığına yönelik ilgi daha da artmaya başladı. Birçok ülkede de karayolu taşımacılığı, diğer taşımacılık türlerine göre çok daha fazla rağbet gören taşıma şeklidir. Bunun önemli sebepleri arasında, kısa mesafeler arasında daha hızlı ulaşım imkanının söz konusu olması ve uygun fiyat tarifesinin uygulanması yer almaktadır. Karayolu taşımacılığı konusundaki ülkemizde gerçekleşen yatırımlar, kalite standartlarının yükselmiş olması ve mevzuatın modern normlara uygun şekilde sürekli güncellenmesi, karayolu taşımacılığın ülkemizde marka olmasını sağlamaktadır.

Karayolu taşımacılığının öne çıkan bazı avantajları

Karayolu taşımacılığı hususunda en fazla öne çıkan avantajlar şu şekildedir:

  1. Parsiyel ürün taşımacılığında oldukça verimlilik sağlar. Kapıya teslim imkanlarının da olduğu taşımacılıkta, hızlılık ve esneklik sağlanan önemli avantajlar arasında yer alıyor.
  2. Güvenli bir taşıma modelidir. Özellikle denizyolu taşımacılığında yaşanan limanda bekleme gibi kaybedilen süreler söz konusu değildir. Teslim edilecek mal, müşterilerin deposuna kadar taşınabilir.
  3. Karayolu taşımacılığında malın yüklenmesi veya indirilmesi de zor ve zahmetli değildir. Kısa süre içerisinde mal boşaltılabilir.
  4. Karayolu kullanılarak her yere ulaşılabilir. Yolların el verdiği ölçüde gerçekleşecek transfer rotası, ülkenin karayoluna yaptığı yatırımlarla bağlantılı olarak artar veya azalabilir.
  5. Karayolu ile taşınan malların kaybolması, zarar görmesi veya farklı sebeplere bağlı olarak deforme olması, sigorta altındadır. Böylece yüklenici firma ve müşteri arasında bir güven tesisi mümkün olur.
  6. Karayolu taşımacılığı kullanılarak farklı rotalara birden fazla ürün gönderme imkanı söz konusudur. Bunun için araç bulma veya firmalarla anlaşma zorluğu asla yaşanmaz. Sektörün talep edilen rotalara cevap verme kabiliyeti ve esnekliği oldukça yüksektir.
  7. Her geçen zaman daha da gelişen karayolu taşımacılığı havayoluna göre çok daha ucuzdur. Havayolu taşımacılığı çok uzun rotalar için avantajlar sağlasa da, yakın mesafeler için tercih edilebilirliği oldukça düşüktür.
  8. Karayolu taşımacılığı, ağır yükler için de kullanılabilen esnek bir taşıma kapasitesine sahiptir. Bin kilogramlık ürünler taşınabileceği gibi, altmış tonluk ürünler de taşınabilir.

Daha farklı avantajları da bulunan karayolu taşımacılığına yönelik taleplerinizin çözüm adresi İSGLOBAL Lojistik’te!

Hizmetlerimizden yararlanmak için 7/24 bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Yakuplu mah Yakuplu cad No:6 Da:101

BEYLİKDÜZÜ / İSTANBUL

TEL:0212 876 7591

GSM:0530 730 3683

Mail: info@isgloballojistik.com

Mail: isgloballojistik@gmail.com

www.isgloballojistik.com

Yükünüz Yerde Kalmasın!

Sosyal Medyada Paylaş!
Etiketler: Bölgelerimiz, Haberler

Daha Fazla Benzer Gönderi

Türkiye-Birleşik Krallık Arası Denizyolu Konteyner Taşımacılığı

Uluslararası Limanlar ve Taşıma Rotaları

İsglobal Lojistik: Ambarlı Liman’da Değişen Hizmet Anlayışı

Hizmetlerimiz
Son Yazılar
Whatsapp Destek
1
Scan the code
Merhaba..