Denizyolu Taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılığı Hakkında

Denizyolu Taşımacılığı Nedir ve Nasıl Yapılır?

1956 Yılında 58 konteyner taşıma kapasiteli geminin ardından günden güne gelişen denizyolu taşımacılığında günümüzde 8000-10000 TEU kapasiteli konteyner gemileri uluslararası sularda taşımacılık yapmaktadır. Temel taşıma modları arasında maliyet açısından  en uygunu olan denizyolu taşımacılığı uzun mesafelerde en çok tercih edilen taşıma yoludur.

Liner ve Tramp Taşımacılığı olarak ikiye ayırabileceğimiz denizyolu taşımacılığında günümüzde çoğunlukla konteyner taşımacılığı yapılmaktadır. Yükleme boşaltma kolaylığı, maliyet uygunluğu ve yerden tasarrufu sayesinde çoğu üretici ve tüketicilerde bu taşıma yöntemine yönelmiş durumdadır.

Denizyolu ile taşımacılık yapmak maliyet açısından demiryoluna göre 3.5, karayoluna göre 7 ve havayoluna göre ise 22 kat daha uygundur. Bu sebepten dolayı denizyolunda farklı şekillerde taşımacılık yapılmaktadır.

  • Tramp Taşımacılık; Bu taşıma türünde esas olan yükün varlığıdır. İki liman arasında yapılır ve tarih ya da zamanı belirlenmemiş bir taşıma türüdür. Genellikle ham petrol, yer altı madenleri, kereste, kömür vb. yükler taşınır.
  • Liner Taşımacılık; Tramp taşımacılığın aksine bu taşıma türünde yükten ziyade hizmet esastır ve gemilerin kalkış-varış zamanları ile aktarma yapacağı limanlar önceden belirlenmiştir. Gemiler belirlenen tarih ve saatlerde limanlarda olur, boşaltım ve doldurulma işlemleri yapılır. Bu taşıma türünün en güzel örneği konteyner ver RO-RO taşımalarıdır.

İSGLOBAL Lojistik Farkıyla Denizyolu Taşımacılığı

Taşımacılık sektöründe her gün gelişmekte olan İSGLOBAL Lojistik firmamız  deneyimli personellerimiz ve uygun çalışma ortamlarımız siz değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda en doğru hizmeti sunmaktadır.

Denizyolu taşımacılığında siz değerli müşterilerimize sunduğumuz çözüm odaklarımız;

  • 7/24 Bilgi akışı
  • Sigortalı yükler
  • Ekonomik ve hızlı ulaşım
  • Deneyimli personel ve prensipli çalışma ortamları
  • Müşteri odaklı çözümlerimiz vardır.

İSGLOBAL Lojistik firmamızın farkıyla gelişmekte olan ve girişimci firmamız yüklerinizi sigorta kapsamında varış noktalarına götürmekte ve oluşabilecek herhangi bir problemde tüm sorumluluğu kendi üzerine almaktadır.

İLETİŞİM için;

info@isgloballojistik.com

Diğer hizmetlerimize göz atmak için hizmetlerimiz sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş!
Etiketler: Bölgelerimiz, Haberler, Hizmetlerimiz

Daha Fazla Benzer Gönderi

İsglobal Lojistik Konteyner Taşımacılığı 2024

Türkiye-Birleşik Krallık Arası Denizyolu Konteyner Taşımacılığı

Uluslararası Limanlar ve Taşıma Rotaları

Hizmetlerimiz
Son Yazılar
Whatsapp Destek
1
Scan the code
Merhaba..